Gambia 2021

KILOMETRY MIŁOŚĆ 2021 ♥⬇

W Kunkujang Mariama znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju. Jest to jedyne miejsce w Gambii, gdzie dwa razy do roku zjeżdżają się pielgrzymi z całego kraju. Pierwszy raz na Dzień Pojednania w okresie Wielkiego Postu, drugi na Uroczystość Matki Bożej Niepokalanej w grudniu. Na ostatniej uroczystości było ponad 5 tys. ludzi, więc wioska wydawała się bardzo zatłoczona.

Jeśli chodzi o struktury tego sanktuarium to jest ono dopiero w procesie planowania i rozbudowy. Na dzień dzisiejszy znajduje się tam grota z figurką Matki Bożej. Jest ona umieszczona w ogrodzie z drzewami a także z drogą krzyżową. Poza tym jest ołtarz polowy i betonowe ławki dookoła. Jest tam także bardzo ładny kościół, największy kościół katolicki w Gambii, który jest pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Pokoju. Cały teren jest ogrodzony, choć jest to tylko mała część, która wymaga dalszego planowania i rozbudowy. Odpowiedzialna za to jest specjalna komisja powołana przez biskupa – mówi ks. Piotr Wojnarowski, odpowiedzialny za realizację projektu. 

Pracujący w Kunkujang Mariama Salezjanie, postanowili zorganizować, we współpracy z tą komisją, prace przy ogrodzeniu całego terenu.

Trzeba go zabezpieczyć, gdyż ludzie zaczynają nielegalnie stawiać budynki na tym terenie, który należy do diecezji. Raz w miesiącu w sobotę wolontariusze z różnych parafii przyjeżdżają tu, aby wziąć udział w tych pracach. Mamy do postawienia mur o długości ponad 2 km! – wyjaśnia Misjonarz. 

Jako jedną z pierwszych inwestycji będzie odbudowa groty Matki Bożej wraz z otoczeniem. I właśnie ten projekt chcemy sfinansować.

 

Przewiń na górę